Hayat Tortusu... Denemeler/Öyküler yayınlandı!

Hayat Tortusu... Denemeler/Öyküler yayınlandı!

Turfanda Mı Yoksa Turfa Mı? yeni baskısı ile yayımda...

Turfanda Mı Yoksa Turfa Mı? yeni baskısı ile yayımda...

Gizli İtiraf

Şairin Sahneye Düşen Gölgesi...

 

Şairin Sahneye Düşen Gölgesi...
Kitaba şu adreslerden ulaşabilirsiniz:
Kesit Yayınevi
Kitapyurdu
İdefix
Dünya Kitap
Kitap Denizi
Acil Kitap
Kabalci
Kitap Vitrini
Net Kitap
Kitap Sore
Eren Kitap
Tulumba

100.Yılında Yeni Lisan Hareketi ve Milli Edebiyat Çalıştayı Bildirileri Kitabı Yayımlandı...

 29-30 Nisan 2011 tarihinde İstanbul'da Türk Edebiyatı Vakfı'nın tarihi binasında Türk Dil Kurumu ve Türk Edebiyatı Vakfı'nın desteği, Basın İlan Kurumu'nun katkıları ile gerçekleştirilen "100.Yılında Yeni Lisan Hareketi ve Millî Edebiyat Çalıştayı"nın bildiri kitabı Türk Edebiyatı Vakfı yayınları arasında çıktı. Bildiri kitabını TEV'in satış bürosundan temin edebilirsiniz...

 Editörler: Prof. Dr. Hülya Argunşah- Dr. Oğuzhan Karaburgu

Türk Kültür Tarihinde Denizli ve Kentleşme Sorunları Sempozyumu Bildiri Kitabı

Türk Kültür Tarihinde Denizli ve Kentleşme Sorunları Sempozyumu Bildiri Kitabı'na editör olarak katkıda bulunmuştum. Ayrıca sempozyumun afiş ve yaka kartlarının tasarımını da yapmıştım.

Turfanda mı Yoksa Turfa mı Kitabım Çıktı!


     Mizancı Mehmed Murad (1854-1917) sadece yayımladığı gazete ve fikirleri ile değil fırtınalı hayatı ile de dikkat çekmiş farklı bir isimdir. Bu cevval ve münekkit adamın kaleminden çıkarak edebiyat tarihimizde yerini alan Turfanda mı Yoksa Turfa mı? romanı pek çok özelliği ile önemli bir eserdir. Mizancı Murad, kaba muaşaka tasvirlerinin millî roman diye itibar görmesinden rahatsızlık duyar ve ahlakçı edebiyat anlayışının bir yansıması olarak ediplik iddiasında bulunmaksızın Turfanda mı Yoksa Turfa mı? ile kendince "millî roman "in olması gereken örneğini verir. Sosyal ve siyasal alanda gördüğü aksaklıkları eleştirir ve bu aksaklıklar için çözümler önerir. Mizancı Murad'ın eğitim, siyaset, yeni insan tipi, köy ve köylü kalkınması konularında ileri sürdüğü fikirler sonraları gerçekleşecek birer kehanete dönüşür. (Arka Kapaktan)

alt


Arama
Beni yukari isinla